Aktuálně

logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky
Velká komora ve štole Kryštof dolu Mauritius

Důl Mauritius na Hřebečné se v sobotu 30. dubna po více než půl roce opět otevře veřejnosti. Skončí tím období, kdy byl pro návštěvníky uzavřen kvůli ochraně přezimujících netopýrů. Štolu Kryštof dolu Mauritius včetně velké komory si zájemci budou moci prohlédnout stejně jako loni pětkrát denně s tím, že první prohlídka bude začínat v 10:00 a poslední v 16:00. Prohlídky dolu si lze rezervovat na www.dulmauritius.cz.
V sobotu 30. dubna, při příležitosti zahájení sezony, uspořádá město Abertamy ve spolupráci se Spolkem přátel dolu sv. Mauritius malou slavnost. V 13:00 se ze spodní části Hřebečné, označované jako "Na Návsi", vydá směrem k dolu průvod členů Spolku přátel dolu sv. Mauritius v hornických uniformách. U vstupního objektu dolu pak členové spolku zazpívají několik hornických písní a oficiálně zahájí letošní návštěvnickou sezonu, která potrvá až do 30. září. Příchozí si na místě budou moci zakoupit drobné občerstvení.
V sobotu 30. dubna bude zároveň pro veřejnost otevřena i štola Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru. Návštěva této štoly bude možná každý den včetně víkendů minimálně do konce srpna. Na základě vyhodnocení zkušeností z loňského roku byla pro letošek zrušena tzv. speciální naučná trasa a místo toho budou posíleny prohlídky po velké naučné trase, které se těší značnému zájmu. Na velkou, i přes tři hodiny trvající velkou naučnou trasu se tak zájemci budou moci vydat v pondělí, ve čtvrtek a sobotu vždy ve 14:30. Základní prohlídky poběží stejně jako loni každý den v 9:30 a 12:00 a kromě pondělků, čtvrtků a sobot také ve 14:30. Bližší informace o provozu štoly lze získat a návštěvy si předem rezervovat na www.stolajohannes.cz.

Komora ve štole Johannes (foto Milan Korba)

Členové Montanregionu v Česku

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem