Aktuálně

logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky
V Krupce vzniká v barokní faře hasičské muzeum

V objektu památkově chráněné barokní fary v nejstarší části města Krupka vznikne nové hasičské muzeum. Po dokončení, které je plánované na konec července 2015, nabídne návštěvníkům více než 400 m2výstavních ploch.

Město Krupka má k dispozici velmi kvalitní výstavní mobiliář historické hasičské techniky, který vznikal a byl ošetřován dlouhá desetiletí díky práci dobrovolníků z řad místních hasičů. Pro umístění vzácných exponátů však dosud chyběly vhodné prostory.

Díky dotaci z Regionálního operační program NUTS II Severozápad bude možné pro výstavní účely upravit barokní foru v městské památkové zóně, která byla již delší dobu prázdná a bez využití. Jde o dvoukřídlý dům z roku 1756 a dostavěný kolem roku 1800, který je situován ve volné zástavbě při presbytáři gotického městského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Poloha muzea v turisticky atraktivní části města pod hradem Krupka v romantickém prostředí Husitské ulice je velmi výhodná, protože tudy vedou kroky návštěvníků města za atrakcemi cestovního ruchu v regionu.

Podrobnosti o projektu, jehož partnerem je i Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, jsou uvedeny v příloze Hasičské muzeum - podrobnosti projektu.

Členové Montanregionu v Česku

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem