Aktuálně

logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky
Nový průvodce po hornických památkách Krušnohoří

Obecně prospěšná společnost Montanregion Krušné hory – Erzgbirge vydala ve spolupráci se společností Wirtschaftsförderung Erzgebirge novou publikaci „Hornické památky Montanregionu Krušné hory / Erzgebirge (Denkmale des Bergbaus in der Montanregion Erzgebirge / Krušnohoří). Jde o první ucelený přehled památek a lokalit, které Česká republika a Německo zařadily do žádosti o zápis krušnohorské montánní krajiny na Seznam světového dědictví UNESCO, součástí publikace je i turistická mapa. Dvojjazyčná publikace o rozsahu 180 stran s velkým množstvím fotografií a informacemi o turisticky atraktivních cílech bude k dispozici zdarma v informačních centrech měst Abertamy, Boží Dar, Horní Blatná, Jáchymov a Krupka a rovněž v sídle společnosti Wirtschaftsförderung Erzgebirge v saském Annabergu.

Současně Montanregion Krušné hory – Erzgbirge, o.p.s., zprovoznila i své webové stránky, které podávají základní informaci o společné česko-německé nominaci Hornické kulturní krajiny Erzgebirge / Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO i přehled nominovaných lokalit. Postupně rozšiřované webové stránky, dostupné na adrese www.montanregion.cz, nabízejí i virtuální prohlídku některých významných hornických památek formou atraktivních videí a informují o akcích s hornickou tematikou, které se na české i saské straně Krušných hor chystají.

Publikace „Hornické památky Montanregionu Krušné hory / Erzgebirge“ i webové stránky obecně prospěšné společnosti Montanregion Krušné hory – Erzgbirge jsou součástí projektu „Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří – turistický průvodce a webové stránky“, který byl realizován prostřednictvím Fondu malých projektů v Euregiu Egrensis v rámci programu Cíl 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007–2013, financovaného Evropskou unií (Evropským fondem pro regionální rozvoj).

Nový průvodce po hornických památkách Krušnohoří

Členové Montanregionu v Česku

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem