logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky

Montanregion Erzgebirge

Was macht das Erzgebirge so einzigartig und warum sollte es einen Platz an der Seite anderer namhafter Welterbestätten zugewiesen bekommen, wie den Pyramiden von Gizeh, der Chinesischen Mauer oder dem historischen Stadtzentrum von Prag?
1
Eine außergewöhnliche Vielfalt der vorhandenen Rohstoffe
2
Eine sehr weit zurückreichende Bergbaugeschichte
3
Eine große Anzahl an erhaltenen Montandenkmälern
Vstupte do krušnohorské hornické krajiny.

Ředitelem Destinační agentury Krušnohoří z.s., kterou letos v srpnu založily Karlovarský kraj, Ústecký kraj a Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s., se stal Štěpán Javůrek. Ve výběrovém řízení, které se konalo ve dvou kolech a přihlásilo se do něj 40 uchazečů, přesvědčil sedmičlennou komisi se širokým zastoupením odborníků detailní koncepcí fungování destinační agentury včetně jejího financování, koordinační role území Krušných hor, ale také zápalem, s nímž prezentoval své plány.
Členy komise pro výběr ředitele Destinační agentury Krušnohoří z.s., byli odborníci na destinační management obou krajů, zástupci samospráv a destinačních agentur, o.p.s. Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s., a agentury CzechTourism. Definitivní výběr následně potvrdila správní rada Destinační agentury Krušnohoří, z.s. „Důvody, které vedly k absolutní shodě mezi členy komise o vítězství Štěpána Javůrka, jsou jednoznačné. Dokázal představit ucelenou koncepci destinačního managementu celé oblasti Krušných hor, projevil detailní znalost problematiky, zaměřil se i na marketing a propagaci, hospodaření destinační agentury a přeshraniční vztahy, jež jsou zcela klíčové pro vnímání českého a saského Krušnohoří jako jednoho území,“ vysvětlil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta.
Podle náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Řeháka čeká nového ředitele zejména vytvoření struktury nové organizace a po dohodě se správní radou vytyčení jejích základních cílů. Bude nutné oslovit představitele krušnohorských i podkrušnohorských obcí a měst, euroregiony i významné organizace a místní podnikatele a představit jim novou vizi.
Štěpán Javůrek pracoval v manažerských pozicích v oblasti personalistiky, marketingu a obchodu. Od roku 2020 je členem Komise Rady Karlovarského kraje pro UNESCO a cestovní ruch, dále místopředsedou spolku Nadace St. Joachim. Jako spisovatel se zabývá tematikou Krušných hor (např. knihy Chaloupky, Sudetský dům, Nebe nad Perninkem), je autorem historických článků a turistických reportáží, v současnosti pracuje na knize Krušnohorské osudy.

Aktuelles

Aktuelles
Sehen Sie sich über Informationen und Veranstaltungen in der Montanregion Erzgebirge an

Website der Bergbaudenkmäler

Videogalerie

Videogalerie
Schauen Sie sich die einzigartige Bergbaulandschaft des Erzgebirges an

Mitglieder der Montanregion in der Tschechischen Republik

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem