logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky

Montanregion Erzgebirge

Was macht das Erzgebirge so einzigartig und warum sollte es einen Platz an der Seite anderer namhafter Welterbestätten zugewiesen bekommen, wie den Pyramiden von Gizeh, der Chinesischen Mauer oder dem historischen Stadtzentrum von Prag?
1
Eine außergewöhnliche Vielfalt der vorhandenen Rohstoffe
2
Eine sehr weit zurückreichende Bergbaugeschichte
3
Eine große Anzahl an erhaltenen Montandenkmälern
Vstupte do krušnohorské hornické krajiny.

Karlovarský kraj, Ústecký kraj a Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s., včera na Božím Daru založily Destinační agenturu Krušnohoří, která se bude zabývat podporou udržitelného cestovního ruchu a prezentací české části Krušných hor jako jednoho celku

Existenci Destinační agentury Krušnohoří stvrdili svými podpisy hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a ředitel obecně prospěšné společnosti Montanregion Krušné hory – Erzgebirge Michal Urban. Jednání byli přítomni také náměstci hejtmanů obou krajů s gescí cestovního ruchu – Jiří Řehák za kraj Ústecký a Vojtěch Franta za kraj Karlovarský.

Posláním nově založené Destinační agentury Krušnohoří bude nejen společná propagace, ale také koordinace turistického ruchu na české části Krušných hor bez ohledu na to, zda jde o území spadající pod jeden nebo druhý kraj. Agentura by měla také napomoci ochraně některých částí území a zajištění trvale udržitelného rozvoje lokality. V rámci cestovního ruchu nebylo dosud nikdy řešeno Krušnohoří jako jeden celek. Založení nové destinační agentury s sebou nese také příslib mnohem intenzivnější spolupráce se sousedním Saskem a podobně koncipovanou organizací na německé straně Krušných hor.

Aktuelles

Aktuelles
Sehen Sie sich über Informationen und Veranstaltungen in der Montanregion Erzgebirge an

Website der Bergbaudenkmäler

Videogalerie

Videogalerie
Schauen Sie sich die einzigartige Bergbaulandschaft des Erzgebirges an

Mitglieder der Montanregion in der Tschechischen Republik

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem