logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky

Montanregion Erzgebirge

Was macht das Erzgebirge so einzigartig und warum sollte es einen Platz an der Seite anderer namhafter Welterbestätten zugewiesen bekommen, wie den Pyramiden von Gizeh, der Chinesischen Mauer oder dem historischen Stadtzentrum von Prag?
1
Eine außergewöhnliche Vielfalt der vorhandenen Rohstoffe
2
Eine sehr weit zurückreichende Bergbaugeschichte
3
Eine große Anzahl an erhaltenen Montandenkmälern
Vstupte do krušnohorské hornické krajiny.

Spolek Političtí vězni.cz odstartoval projekt záchrany objektu tzv. Řetízkárny – poslední zbylé autentické stavby z komunistického pracovního tábora Rovnost u Jáchymova. Jeho cílem je budovu vykoupit a přeměnit na komunitní a vzdělávací centrum. Na podporu této akce se v sobotu 7. května v areálu hotelu Berghof u bývalého dolu Rovnost uskuteční neFestival Řetízkárna s bohatým programem pro děti i dospělé. K dispozici je ubytování i občerstvení.
Všichni, kdo by chtěli přispět ke kultivaci odkazu československých uranových muklů, tak mohou učinit prostřednictvím veřejné sbírky Záchrana Řetízkárny na platformě Donio: https://www.donio.cz/retizkarna. K dispozici je řada odměn pro individuální i firemní dárce včetně reklamy nebo využití unikátních prostor pro vlastní akce. K dispozici je také daňově odečitatelná darovací smlouva na transparentní účet spolku.

Aktuelles

Aktuelles
Sehen Sie sich über Informationen und Veranstaltungen in der Montanregion Erzgebirge an

Website der Bergbaudenkmäler

Videogalerie

Videogalerie
Schauen Sie sich die einzigartige Bergbaulandschaft des Erzgebirges an

Mitglieder der Montanregion in der Tschechischen Republik

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem