logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky

Montanregion Erzgebirge

Was macht das Erzgebirge so einzigartig und warum sollte es einen Platz an der Seite anderer namhafter Welterbestätten zugewiesen bekommen, wie den Pyramiden von Gizeh, der Chinesischen Mauer oder dem historischen Stadtzentrum von Prag?
1
Eine außergewöhnliche Vielfalt der vorhandenen Rohstoffe
2
Eine sehr weit zurückreichende Bergbaugeschichte
3
Eine große Anzahl an erhaltenen Montandenkmälern
Vstupte do krušnohorské hornické krajiny.

Až 1500 eur může získat vítěz Ceny pro mládež, kterou vyhlásilo sdružení Welterbe Montanregion Erzgebirge e.V. Tato cena je určena dětem a mladým lidem do 25 let a má přispět k tomu, aby se památka světového dědictví UNESCO Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří stala známější zejména mezi mladými lidmi.

O cenu se mohou ucházet jednotlivci nebo skupiny (například skupiny mládeže, školní třídy, spolky/kluby nebo zájmové skupiny), podmínkou je věková hranice 25 let. U mladých lidí mladších 18 let musí žádost podat jejich zákonný zástupce. Žádost může být podána také jako návrh třetí strany.

Zájemci si mohou položit například následující otázky: Co pro mě znamená, že je Krušnohoří památkou světového dědictví? Co mohu udělat pro ochranu společného světového dědictví? Co mohu udělat pro to, abych pomohl/a mladým lidem a dospělým ještě lépe porozumět světovému dědictví? Jak mohu pro světové dědictví nadchnout ostatní? Náměty na konkrétní akce musí přitom přímo souviset se součástmi, objekty nebo přidruženými objekty Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří.

Koncepty soutěžních návrhů lze zasílat v papírové podobě nebo e-mailem až do 30. září 2023. Vítěze pak vybere představenstvo sdružení Welterbe Montanregion Erzgebirge/Krušnohoří. Za nejlepší nápady budou uděleny ceny 1500 eur (1. místo), 1000 eur (2. místo) a 500 eur (3. místo).

Realizace záměru by se pak měla uskutečnit do jednoho roku od udělení ceny. Finanční odměna by měla být použita právě na realizaci projektového záměru.

Podrobné podmínky soutěže jsou uvedeny na: https://www.montanregion-erzgebirge.de/bildung/jugendpreis.html, další informace lze získat také na https://www.facebook.com/montanregion.erzgebirge.krusnohori, na https://www.instagram.com/welterbe.montanregion/, popř. na e-mailu Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!.

Aktuelles

Aktuelles
Sehen Sie sich über Informationen und Veranstaltungen in der Montanregion Erzgebirge an

Website der Bergbaudenkmäler

Videogalerie

Videogalerie
Schauen Sie sich die einzigartige Bergbaulandschaft des Erzgebirges an

Mitglieder der Montanregion in der Tschechischen Republik

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem