Aktuálně

logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky
Důl Mauritius se poprvé otevřel veřejnosti

Dne 28. listopadu 2014 se sešlo u dolu Mauritius na Hřebečné u Abertam přes dvacet pozvaných účastníků – zástupců krajských úřadů Karlovarského a Ústeckého kraje, Národního památkového úřadu v Lokti, státního podniku Diamo a dalších. Jako první se mohli přesvědčit o výsledcích několikaletého snažení města Abertamy o zpřístupnění štoly Kryštof, která je součástí národní kulturní památky Důl Mauritius a zároveň i součástí nominace krušnohorské hornické krajiny na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zpřístupnění štoly Kryštof je první etapou projektu „Rozšíření naučné stezky Reiche Zeche a zpřístupnění štoly Kryštof/Christof v důlním komplexu Mauritius v Abertamech, místní část Hřebečná“, který finančně podpořila Evropská unie v rámci programu Cíl 3 přeshraniční spolupráce mezi Svobodným státem Sasko a Českou republikou. Oficiální otevření prohlídkové štoly Kryštof pro širokou veřejnost je plánováno na květen 2015.

Vratislav Řehoř ze s.p. Diamo a starosta Abertam Zdeněk Lakatoš přestřihují pásku u vstupu do dolu (foto Jaroslava Pokludová)

Horníci v dole čekají na první návštěvníky (foto Jaroslava Pokludová)

Důl Mauritius se poprvé otevřel veřejnosti

Členové Montanregionu v Česku

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem